Dyrektywa NIS 2 – nowe otwarcie w zakresie cyberbezpieczeństwa
Zapraszamy na ekspercki meetup!

REGISTER NOW
26 PAŹDZIERNIKA 2023 | 11:00-13:00

Join us!

Czwartek, 26.10.2023 - 11:00-13:00
2 godziny

Dyrektywa NIS 2 (Network and Information Systems Directive) to nowe przepisy dotyczące cyberbezpieczeństwa, które weszły w życie w UE w 2023 roku. Dyrektywa wprowadza szereg zmian w stosunku do poprzedniej dyrektywy NIS, w tym rozszerzenie zakresu podmiotów objętych obowiązkami, wprowadzenie nowych obowiązków dla podmiotów kluczowych i ważnych oraz wzmocnienie uprawnień organów nadzorczych.

W trakcie meetupu Paweł Gruszecki, radca prawny, Counsel w firmie Dentons, przedstawi najważniejsze zmiany wprowadzone przez dyrektywę NIS2. Omówi również, jakie obowiązki wynikają z dyrektywy dla poszczególnych podmiotów oraz w jaki sposób należy je spełnić.

Integralną częścia meetupu będzie panel dyskusyjny, prowadzony przez Pawła Mączkę, w którym wezmą udział przedstawiciele firm z szeroko rozumianego obszaru bezpieczeństwa danych.

Paneliści: Paweł Mączka (Storware), Paweł Gruszecki (Dentons), Beata Kwiatkowska (Secfense), Przemysław Kucharzewski (CypherDog), Krzysztof Konieczny (Sun Capital).

Zagadnienia:

  • Zakres podmiotów objętych dyrektywą NIS2
  • Nowe obowiązki podmiotów kluczowych i ważnych
  • Wzmocnienie uprawnień organów nadzorczych
  • Jak spełnić obowiązki wynikające z dyrektywy NIS2

Kto powinien wziąć udział w webinarze:

  • Przedsiębiorcy, którzy muszą spełnić obowiązki wynikające z dyrektywy NIS2
  • Pracownicy działów IT i bezpieczeństwa
  • Osoby zainteresowane tematyką cyberbezpieczeństwa

Cyberbezpieczeństwo stało się jednym z najważniejszych wyzwań w dzisiejszym świecie biznesu i technologii. W miarę jak technologia rozwija się w szybkim tempie, tak samo ewoluują zagrożenia związane z cyberprzestępczością. Dyrektywa NIS (Network and Information Systems Directive) jest jednym z kluczowych narzędzi Unii Europejskiej w walce z tymi zagrożeniami. Wprowadza ona przepisy dotyczące obowiązków podmiotów z sektora usług, w tym usług cyfrowych, mających na celu zwiększenie odporności na ataki cybernetyczne oraz poprawę reakcji na incydenty.

Fill the form below to register.

Speakers

Paweł Gruszecki

Paweł Gruszecki
Counsel at Dentons (Cybersecurity, IT, Technology (AdTech), Intellectual Property Rights)

Paweł Mączka

Paweł Mączka
CTO and VP at Storware

Beata Kwiatkowska

Beata Kwiatkowska
Business Development Officer at Secfence

Przemysław Kucharzewski

Przemysław Kucharzewski
Executive Director (EMEA) / General Manager / VP of Sales Executive Director (EMEA) / VP of Sales at Cypherdog Security Inc.

Krzysztof Konieczny

Krzysztof Konieczny
CEO at Sun Capital