Case Study
Jeden z liderów polskiego rynku ubezpieczeniowego. Ochroną ubezpieczeniową obejmujemy ponad milion osób w Polsce

Europa Ubezpieczenia

Who

Grupa Ubezpieczeniowa Europa już od ponad 20 lat tworzy nowatorskie ubezpieczenia, współpracuje z bankami i dba o bezpieczeństwo ponad miliona Polaków oraz firm partnerskich. Firma jest jednym z liderów swojej branży w Polsce.

Stan przed

W 2017 roku firma podjęła decyzję o modernizacji procesu zabezpieczania danych rozproszonych na różnych urządzeniach końcowych. Dotychczas korzystano z rozwiązania nieintuicyjnego, o przestarzałym interfejsie, które nie zapewniało już kompleksowości w obszarze zabezpieczania danych użytkowników. Głównymi problemami były:

Brak możliwości szybkiego odzyskiwania backupu ze stacji roboczych i zapewnienia wersjonowania plików, tak, aby w przypadku ataku ransomware, było możliwe odtworzenie poprzedniej wersji zainfekowanych dokumentów.

Dział administracyjny, przy każdej awarii, musiał osobiście odzyskiwać dane wprost ze stacji roboczej, co przy zróżnicowanej strukturze trybu pracy pracowników w centrali oraz pracowników mobilnych, było bardzo uciążliwe.

Nowym zagrożeniem, z którym musiał się zmierzyć klient, stało się zjawisko ransomware – szkodliwe oprogramowanie szyfrujące dane na dysku zainfekowanym poprzez nieuważne uruchomienie linku, a następnie wymuszające opłatę okupu za ich odzyskanie;

Co wniesliśmy

Pomocne rozwiązanie zaproponowała firma Si4IT, działająca w obszarze informatyki i nowoczesnych technologii sieciowo-sprzętowych, oraz Storware producent rozwiązań z zakresu Data Management, w tym systemu Storware KODO. Wieloletnie doświadczenie, współpraca, znajomość systemów centralnego backupu oraz problemów związanych z zabezpieczaniem i bezpiecznym współdzieleniem danych w organizacji, pozwoliły połączonemu zespołowi na zmierzenie się z problemami i bolączkami klienta. Kluczową rolą w ofercie była możliwość integracji platformy KODO z zaawansowanym silnikiem do zabezpieczania infrastruktury – IBM Spectrum Protect, dawniej TSM, z którego TU Europa korzysta od 10 lat.

Obecnie pracownicy korzystają z KODO formie transparentnej, dzięki czemu nie ma potrzeby wdrażania długich szkoleń z obsługi oprogramowania. Za sprawą pracy aplikacji w tle, nie muszą dostosowywać trybu pracy do planowanego rozpoczęcia backupu, jednocześnie mogąc wrócić do poprzedniej wersji pliku, według ustalonej polityki. Dzieki wdrożeniu, organizacja jest lepiej przygotowania na wchodzące w życie Regulacja o OchronieDanych Osobowych, poprzez zabezpieczenie danych rozproszonych w różnych źródłach. Klient docenił • Szybkość wdrożenia • Wydajność i skalowalność • Prostotę obsługi, pozwalającą na skrócenieokresu szkoleniowego dla pracowników • Wersjonowanie plików • Bezpieczne współdzielenie danych pomiędzy użytkownikami • Globalną politykę ochrony danych zapewniającą centralny backup od środowisk, serwerów fizycznych przez wirtualne, po desktopy, laptopy i urządzenia mobilne • Intuicyjność obsługi systemu klasy „Enterprise” • Wysoki poziom integracji z systemami centralnego backupu IBM Spectrum Protect • Szybki czas reakcji na potrzeby i zgłoszenia ze strony administratorów IT.

Storware umożliwił bezpieczne współdzielenie danych pomiędzy pracownikami umożliwiając dostęp do nich na wielu urządzeniach w czasie rzeczywistym, przy jednoczesnym zapewnieniu wersjonowania plików. To rozwiązanie po prostu działa.

Alan Rac

System Administrator, SI4IT

KODO for ENDPOINTS – robust and comprehensive data protection services for end users devices, whose data reside on their local drives. It protects your critical data from loss due to malware, hackers ransomware, theft or loss of the device, or just simple human mistakes.